top of page

Fiziksel Sunucu Barındırma veya Kiralama

Sunucu odası

Fiziksel Sunucu Barındırma veya Fiziksel Dedicated Sunucu Kiralama

Kendi lokalinizde (ofisinizde) yer alan sistem odanızı ICOMP veri merkezine taşıyarak, elektrik, internet, iklimlendirme, güvenlik ve yedeklilik gibi maliyetlerinizi düşürebilir, aynı zamanda sistem yönetimi için ayırdığınız bütçeden tasarruf edebilirsiniz.

 

Sunucu adediniz ve kaynak ihtiyacınız ne olursa olsun, sistem odanızı veri merkezimiz üzerinden yönetebilirsiniz.

Size özel paylaşımsız kabinlerde, tamamı yedekli enerji ve internet altyapısı ile daha yüksek performans, süreklilik ve veri güvenliğine sahip olabilirsiniz.

 

Sunucu yönetimini için gerekli işlemleri Sistemlerimize SSL VPN ya da uzaktan masaüstü ile bağlanarak yapabilir, en önemlisi de dilediğiniz zaman 7/24 veri merkezimize gelerek sunucunuz üzerinde işlem yapabilirsiniz.

Sistem odası taşıma işlemlerinizde başvurunuza istinaden sistem yöneticilerimiz tarafından yapılacak inceleme sonucunda, tüm fiziksel taşıma, kabin yerleştirme ve network işlemleri ücretsiz olarak sistem mühendislerimiz  tarafından yapılır.

 

Taşıma işlemi sonunda sunucularınızı yönetmeye başlayabilir, verilerinizi bulunduğunuz her noktadan kolayca ulaşabilirsiniz. 

Karmaşık mimari ve VLAN yapısını sahip sistemleriniz için mevcut networkünüz ile ICOMP DataCenter'da size ayrılan network alanına site to site VPN  (noktadan noktaya bağlantı) ile kullanıcılarınız ve datacenter'da bulunan sunucularınız aynı networkteymiş gibi çalışmaya devam ederler.

Fiziksel Sunucu Kiralama Hizmetimiz ise tamamen müşteri sunucu özellikleri isteğine göre yapılmakta olduğundan net bir paket veya fiyat listemiz bulunmamaktadır. Fiziksel sunucu kiralama hizmetimiz yalnızca datacenter içerisinde bulundurulacak sunucular içindir. Müşteri lokasyonunda kullanılmak üzere kiralama hizmetimiz bulunmamaktadır.

Sunucu Kiralama veya Barındırma için bize ihtiyacınızı iletin

Tesekkurler, size en kısa surede bilgi verecegiz.

bottom of page